www.irna.ir

کد خبر: 753109 زمان مخابره: 4/8/1388 - 9:52:30
545کودک مبتلا به اختلالات بینایی در مشگین شهر شناسایی شدند
مشگین شهر ، اردبیل - رییس اداره بهزیستی مشگین شهر گفت: در اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم در این شهرستان 545 کودک مبتلا به اختلالات بینایی شناسایی شدند.
mohammad maeiyat optometrist
علی احمدیان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این کودکان از میان معاینات انجام شده از پنج هزار و 500 کودک چهار تا شش ساله در پایگاههای سنجش بینایی کودکان دارای اختلال تشخیص داده شدند.
وی گفت: از این تعداد 50 نفر بیمار آمبلیوپ تشخص داده شده و بقیه نیز مجبور به استفاده از عینک شده اند.
احمدیان پیشگیری از شیوع این بیماری را نیازمند اجرای برنامه های فرهنگی و آگاه سازی خانواده ها دانست و گفت: با توجه به این که تشخیص و درمان بیماری های چشم کودکان قبل از شش سالگی امکان پذیر است باید معاینه چشم کودکان سه تا شش ساله طی سه سال متوالی انجام گیرد و به یکبار معاینه در طول یک سال بسنده نشود.
وی افزود: با معاینه ، تشخیص و درمان به موقع بیماری های چشم در کودکان همچنین
می توان از کندی ذهن و برخی از آسیب های فردی و اجتماعی پیشگیری کرد.
رییس بهزیستی مشگین شهر با اشاره به این که امسال گروه هدف چهار تا شش سال به دو تا شش سال تغییر یافته گفت: خانواده ها تا پایان آبان ماه فرصت دارند کودکان خود را بطور رایگان در مراکز بینایی سنجی مورد معاینه قرار بدهند.
وی همچنین از آغاز طرح غربالگری شنوایی کودکان در این شهرستان خبر داد.
مشگین شهر با 159 هزار نفر جمعیت در 85 کیلومتری شمال غرب اردبیل واقع است.
/ 1 نظر / 28 بازدید
علیرضا

سلام دوست عزیز « کسب درآمد تضمینی از اینترنت » مطالب این وبلاگ را کامل و دقیق بخوانید . هیچ غل و غشی در کار نیست. ذهنیت بد را از خودتان دور کنید و شروع کنید به خواندن. اول بخوانید. حدس و گمان را بگذارید کنار! قضاوت و محاکمه را هم بگذارید برای وقتی که مطالب را از عقل و منطق به دور دیدید !!!