سکوت ، فرياد ميزند !

فيروزه موسوی کودک معلول ذهنی - جسمی ايزوله پس از ۱۴ سال فرياد مدام و خودزنی بی وقفه، در گوشه منزل محقری تسليم آرامش شد. رمضان گذشته به ديدنش رفته بودم تصور لحظه ای سکوت در خانه ، ممکن نبود و اين صدا و منظره تکراری آسايش همه را بهم ريخته بود . اما همه دوستش داشتند صبور و مهربانانه تحملش ميکردند .خواهر بزرگش در همان جو و آن تک اتاق از دانشگاه قبول شده بود ، سالها بود آنجا از ميهمانی و ميزبانی خبری نبود . چند روزی است که صدائی از فيروزه نمی آيد . اينک چگونه ميشود در اين خانه ، سکوت را تحمل کرد ؟!  او برای چه آمده بود و در اين ۵ هزار روز فرياد بی قرار چه می گفت ؟ 

/ 5 نظر / 3 بازدید
مادر یک روشندل

سلام خوشوقت ميشدم اگر شما زودتر خودتون معرفی ميکرديد . خیلی برای فیروزه ناراحت شدم یکی از همکلاسهای حسن مژده بود که به همین ترتیب بود حالا بعد از ۳ سال تازگی بهتر شده و کمتر جیغ میزنه ولی خندهای عصبی داره که باعث شادی در کلاس میشه البته بقیه بچه ها فکر میکنند خنده ها واقی است و با او میخندند وقتی او میاید کلاس پر از شادی و خنده میشود برای بچه ها البته و برای ما فضای غمناکیدرست میشود از درد کودکی که کاری نمیتوان برای او کرد . من مشغول جا گذاری عکسها هستم لطفا باز هم بيايد و نظر خودتونون را اعلام کنيد . در مورد شغل شما هم چيز زيادی نميدانم بايد مطالعه مطالبتون را ادامه بدهم . موفق باشيد حتما به من سر بزنيد باعث دلگرميست من برای ارتباط با قشر تحصيلکرده و گرفتن اطلاعات درباره نوع توانيابی فرزندم و ديگر توانيابان اين محيط را ايجادکردم . ممنونم .

مادر یک روشندل

سلام آماده شده لطفا نظر يادتون نره در صورت تمايل به همکارانتان اعلام فرماييد و يا به آن لينک بديد با تشکر .

خواب شيرين

دوست خوبم سلام از اينکه حقير را مورد لطف قرار داده و پيام گذاشتيد متشکرم. ضمنا بخاطر داشتن اين بلاگ پرکار تبريک ميگويم. خيلی از مطالبت را خواندم و مورد تاثير منش بزرگتان قرار گرفتم موفق باشيد.

rominapower

جناب اقای معيت سلام... من دانشجوی سال سوم اپتومتری هستم. از آشنائی با شما بسيار خوشحال شدم و اميدوارم که بتوانم از شما چيزهای زيادی ياد بگيرم... با تشکر فراوان

Dr. Zoghi

Hi., I assume she has Lesch-Nyhan syndrome which is hpoxanthine-guanine phosphoribosyltransferase (HPRT enzyme) deficiency. and is associated with self-mutilation. I beleive that would be great for the family to do a genetic counciling to prevent further pain in the family. My God bless her soul