درمان تكميلي نوريت اپتيك و مولتيپل اسكلروزيس

 

اگرچه درمان نوريت اپتيك با كورتيكو استروئيدها ممكن است بهبودي بينايي را تا درجات كمي تسريع نمايد ولي تاثير مفيد طولاني مدتي روي نتيجه بينايي ندارد .

 نوريت اپتيك معمولاً تظاهر اوليه M S  ميباشد . خطر پيشرفت ديررس M S  اي كه از نظر باليني قطعي است (  CDMS  ) با ضايعات دميلينه شده ماده سفيد در MRI ، همراهي دارد . نقش درمان با كورتيكو استروئيد در كاهش خطر MS ديررس ، واضح نيست ولي مطالعات اخير حاكي از آن است كه تركيب درمان با كورتيكو استروئيدها و داروهاي تعديل كننده ايمني ( IMAs  ) به طرز معني داري پيشرفت  MS ديررس را كاهش ميدهد .

 مطالعه اخير مطرح ميكند كه بر خلاف نظريه قبلي ، آسيب اكسوني يك يافته زود رس در MS  ميباشد .

نتيجه اينكه خطر MS  بعد از نوريت اپتيك ممكن است قابل پيش بيني باشد .كاربرد كورتيكواستروئيد ها و IMAs  شدت پيشرفتCDMS  را كاهش ميدهد . درمان زودتر و تهاجمي تر نوريت اپتيك ممكن است از نظر تجربي آسيب اكسوني مداوم و ناتواني پيشرونده در  MS را كاهش دهد .

منبع: اینترنت

/ 7 نظر / 24 بازدید
arshia

ما در مورد لنزهای نرم طبی کوتاه مدت اطلاعات می خواهيم و اينکه چه مارکی بهتر است و چرا؟ در بقيه کشورها اين لنزها مصرف می شود ولی در ايران هنوز لنزهای سالانه مصرف می شودُ چرا؟ اين لنزها را از کجا و به قيمت مناسب مشود تهيه کرد؟

arshia

حق با شماست . فعلآ O2 optix تهيه كنيد.

غزال

سلام لنزهای نرم کوتاه مدت هم شامل لنزهای روزانه می شود٬ هم لنزهای دو هفته ای و هم ماهانه٬ که هر کدام شامل انواع و مارک های مختلفی می باشند و بسته به شرايط هر بيمار يک نوع لنز خاصی برای او تجويز می شود. در حال حاضر يکی از بهترين و جدیدترین لنزهای روزانه که در دنيا مصرف می شود لنز Acuvue Moist است که محصول شرکت Vistakon می باشد. و برای کسانی که دچار خشکی چشم هستند بسیار مناسب می باشند.

معيت

ممنون غزال خانم از راهنمائی و حضورتان.با تشکر

غزال

سلام خيال آپديت کردن نداريد؟!

ت م

با تقدیم سلام ، پیوسته پیروز و کامیاب باشید . تورکمن مدیکال عید فطر را به شما تبریک عرض میکند . ما خوشحال خواهیم شد که با شما تبادل اطلاعات نمائیم . با احترام : تورکمن مدیکال www.turkmenmedical.persianblog.ir

فريبا

با سلام و خسته نباشيد از مطالب آموزنده شما در مورد نوريت اپتيک ممنون. چند درصد احتمال دارد که يک بيمار نوريت اپتيک دچار ام اس شود؟